AESCULAP AMBULANCE

Stodůlky

Kombinovaná ambulance praktického lékaře, internisty a kardiologa. Komplexní diagnostika a léčba na jednom místě.Registrační kody k očkování

Patříte-li mezi chronicky nemocné a máte-li zájem o přednostní očkování, napište nám email na janskeho@aambulance.cz

Do týdne posoudíme Vaši zdravotní dokumentaci a dáme Vám vědět výsledek.

Pokud splňujete kriteria pro přednostní očkování z internistické nebo kardiologické indikace, pošleme Vám registrační kod, který Vám umožní registraci do očkovacího systemu i při nedosažení věkových kriterií.
Registrace k očkování otevřena 70+

Máte-li zájem o očkování proti Covid19 v naší ordinaci a je Vám přes 70 let, nahlašte se u sestřiček. Zaregistrujeme Vás a pozveme k očkování, hned jak vakcinu održíme. Pokud se registrujete přes centrální registr, budete očkováni v některém očkovacím centru.

Vakciny jsme zatím neobdrželi, ale patrně se bude jednat o očkovací látku společnosti AstraZeneca. Nedokážeme říci, zda bude rychlejší očkování u nás v ordinaci nebo v očkovacím centru, záleží na termínu dodání vakciny. Jakmile se ale jednou registrujete buď v očkovacím centru nebo u nás, jde místo aplikace změnit jen obtížně.
Po Covidu stačí očkování jednou dávkou

Nejnovější studie ukazují, že po prodělané Covid infekci stačí pacienty očkovat jen jednou dávkou vakciny. Zvýší se tak počet očkovaných a klesne počet nežádoucích reakcí.

Podrobnější informace naleznete v článku paní profesorky Bartůňkové: U těch kdo prodělali COVID19 by měla stačit jen jedna dávka mRNA vakcíny - CovidFakta

Očkování jednou dávkou po Covidu mohu doporučit z vlastní zkušenosti, dostatečná hladina protilátek zaručuje potřebnou ochranu. V současné době ale není možné po jedné dávce získat certifikát o naočkování ani tzv. Zelený pas. 

Máte-li zájem o očkování proti Covid19 v naší ordinaci a je -li Vám přes 70 let, nahlašte se u sestřiček. Jak to bude možné, zaregistrujeme Vás a pozveme k očkování. Pokud se registrujete přes centrální registr, budete očkováni v Očkovacím centru. Vakciny jsme ale dosud neobdrželi.
Očkování proti Covid 19

V průběhu března bychom měli obdržet první vakciny určené pro očkování pacientů nad 70 let.

Registrace k očkování a rezervace termínů probíhá za pomoci centrálního rezervačního systému na adrese crs.uzis.cz

K registraci a objednání do systemu žádnou lékařskou zprávu nepotřebujete.

Pro seniory, kteří žijí osaměle a potřebují s registraci pomoci, zřídila městská část Praha 13  informační linku. Každý pracovní den od 8:00 do 14:00 jsou úředníci na tel 235 011 447  připraveni pomoci i poradit, jak postupovat v individuálních situacích. 

 
Testy protilátek Covid19 neprovádíme

Z prostorových, provozních i personálních důvodů nejsme schopni zajistit odběry na protilátky Covid19 v prostorách naší ordinace. V časných fázích nemoci (den 1-8) nemusí být protilátky v krvi přítomny a test může být negativní, i když je pacient infikován.

Ministr zdravotnictví sice nabídnul veřejnosti možnost nechat si vyšetřit protilátky u praktického lékaře, ale s námi nikdo dopředu tuto možnost nediskutoval. Vzhledem k tomu, že se posunulo otevření nových ordinačních prostor a v současném provozním provizoriu nejsme schopni splnit technické požadavky pro odběry vzorků, nedokážeme provedení testů v ordinaci nabídnout.

Nadále je možné si nechat vyšetřit protilátky z odběru žilní krve v odběrové místnosti na poliklinice. Test stojí 600 Kč, výsledek je pzpravidla k dispozici druhý den. Test nelze účtovat na pojišťovnu a ani nelze nárokovat bezplatné provedení testu v rámci rizikových profesních skupin. Nicméně se jedná o nejpřesnější možné vyšetření poskytující i informaci o případné prodělané nemoci a ochraně před reinfekcí.

V časných fázích nemoci (den 1-8) nemusí být protilátky v krvi přítomny a test může být negativní, i když infekce již probíhá.

Přehled odběrových mist naleznete na níže uvedeném odkazu:

https://crs.uzis.cz/Antigen