AESCULAP AMBULANCE

Stodůlky

Kombinovaná ambulance praktického lékaře, internisty a kardiologa. Komplexní diagnostika a léčba na jednom místě.

Aesculap ambulance sro

Společnost AESCULAP AMBULANCE sro byla založena v roce 2011 lékaři Petrem Potužníkem a Jaromírem Chlumským , s cílem poskytovat komplexní ambulantní služby našim pacientům. V naší ambulanci poskytujeme služby praktického lékaře, internisty a kardiologa, a to včetně specialisovaných vyšetření. Naši klienti nejsou tedy ve většině indikací odesíláni k jiným odborníkům, ale dokážeme se o ně postarat vlastními silami. Poskytujeme široké spektrum služeb a výkonů v odbornostech praktické lékařství, vnitřní lékařství a onemocnění srdce a cév. Většina výkonů je hrazena ze zdravotního pojištění některým z našich smluvních pojišťoven, některé výkony (zejména ošetření na vyžádání a administrativní výkony) vyžadují finanční spoluúčast pacienta.

Do naší ordinace je vhodné se objednat. Vyhnete se tím čekání; objednané pacienty ošetřujeme zpravidla do 15 minut - ovšem pokud to stav akutních případů dovolí. Pořadí pacientů určuje lékař nebo sestra s tím, že AKUTNÍ PACIENTI MAJÍ PŘEDNOST. Nedokážeme nabídnout lepší systém než stávající - kombinaci časů určených pro akutní případy a ordinačních hodin umožňujících objednání. Je především na Vás, našich pacientech jakým způsobem budete možnost objednání využívat.

Naše služby poskytujeme v Praze a blízkém okolí, jedna ordinace se nachází ve Stodůlkách v Praze 5(13), druhá v Dolních Břežanech, okres Praha-Západ. Doc.Chlumský ordinuje v Praze-Radlicích, ulice Pod Barvířkou. Bude nám potěšením se s Vámi setkat a v případě zájmu nabídnout naše služby.

Společnost AESCULAP AMBULANCE sro byla pojmenována podle řeckého Boha lékařství Aesculapa (latinsky Asclepius). Jeho symbolem symbolem byl obrázek hada ovinutého okolo hole. Nejednalo se ale o skutečného hada, nýbrž o parazita tzv.vlasovce (lat.Dracunculus medinensis), který je hadu podobný. Vlasovec parazituje na člověku a pod kůží vytváří charakteristické boule. Pacienty s touto parazitozou léčili starověcí lékaři tak, že kožní bouli nařízli a na dřevěnou hůlku vlasovce natočili. Jednalo se o trpělivé namotávání, které mohlo trvat i několik dní, a při kterém se nesměl parazit přetrhnout. Neporušený vlasovec namotaný na hůlce se stal znakem jejich lékařské dovednosti, a proto si ho vybrali za znak svého cechu.

Máme řádné smlouvy s následujícími zdravotními pojišťovnami:

VZP-111, VoZP-201, CPZP - 205, OZP-207, ZPMV-211, PVZP-333 a Maxima-747